Zateplenie domu: od čoho závisí cena striekanej izolácie?

Tepelná izolácia vášho objektu je dlhodobou investíciou. Pri rastúcich cenách energií vám vie výrazne znížiť náklady na vykurovanie a klimatizáciu. Ako si však vybrať z ponuky na trhu správny produkt za výhodnú cenu? V článku si povieme viac o tom, aké otázky je dôležité zohľadniť pri výbere zhotoviteľa striekanej izolácie a prečo je Kanadská pena – ICYNENE® od Hunstman Building Solutions materiálom s najlepším pomerom ceny a kvality.

Bezpečnosť, ochrana zdravia a majetku

Kvalitnú striekanú pur izoláciu spoznáte podľa toho, že obsahuje spomaľovače horenia. Tak, ako všetky druhy kanadskej peny od spoločnosti Huntsman Building Solutions, ktoré používame. Sú samozhášavé, nehoria vlastným plameňom a pod obhoreným materiálom ostáva funkčná pena. Viac o tom, ako Kanadská pena reaguje na oheň, sa môžete dočítať v podrobnom článku na našej webovej stránke. 

Spomaľovače horenia patria medzi najdrahšie súčasti peny, čo sa odzrkadľuje aj na jej výslednej cene. V prípade požiaru však takáto pena výrazne obmedzí škody na vašom majetku a zvýši vašu bezpečnosť.

Profesionálny prístup

Objavili ste inzerát s ponukou striekanej izolácie za prekvapivo nízku cenu? S veľkou pravdepodobnosťou pôjde o samostatného živnostníka, ktorý nedisponuje potrebnými školeniami či znalosťami stavebnej fyziky a nemusí dodržiavať certifikácie kvality.

Nemusí dodržiavať aplikačné postupy materiálu, nemá potrebné vedomosti o nastavení technológie, čo značne ovplyvní kvalitu. Zvyčajne často mení výrobcu materiálu, alebo ponúka viacero výrobcov bez zohľadnenia kvality peny. Rovnako obvykle nemá zabezpečené vhodné podmienky a vybavenie pre skladovanie, prepravu a aplikáciu materiálu.

Zodpovedná firma, ako je tá naša, investuje do pravidelných školení pre svojich pracovníkov na medzinárodnej úrovni a má nastavené prísne systémy kontroly kvality. Materiál skladuje výhradne v izolovaných, vykurovaných skladoch a prepravuje ho v tepelne izolovaných vozidlách, aby neprechádzal teplotnými šokmi. Za vyššiu prvotnú investíciu tak získavate záruku kvalitne odvedenej práce, ktorá vydrží roky a je garantovaná zárukou. 

Odborné a efektívne postupy pri aplikácii izolácie 

Pri aplikácii striekanej izolácie je veľmi dôležitá teplota, vlhkosť a kvalita povrchu. Pokiaľ pracovník nedodrží správne podmienky pre aplikáciu izolácie, okrem zníženej kvality izolácie to môže mať za dôsledok až poškodenie materiálov v skladbe, nepriľnutie peny ku konštrukciám a tým pádom tepelným únikom a kondenzácii. Tak isto môže dôjsť aj k výraznej nadspotrebe materiálu oproti pôvodnej kalkulácii.

Naši aplikátori si povrch vždy prispôsobia tak, aby striekaná pena expandovala správne a aby bol materiál použitý čo najefektívnejšie. Samozrejmosťou je čistota a pravidelná údržba technológie pre aplikáciu striekanej izolácie. Výberom skúsenej firmy predídete neželaným “prekvapeniam” a v konečnom dôsledku ušetríte

Zloženie izolácie

Zásadný vplyv na cenu striekanej izolácie má v súčasnosti rast cien plastov ako jej základnej zložky. Aby sa tento vplyv znížil, Kanadská pena – ICYNENE® od Hunstman Building Solutions  je vyrobená z veľkej časti z recyklovaných materiálov. Prispieva tak k šetreniu životného prostredia. Okrem toho sa rozhodla časť zisku z každého predaného sudu izolácie venovať na výsadbu stromov vo Vysokých Tatrách

Ekológia a zdravotná nezávadnosť

Striekaná izolácia od Kanadskej peny je vyrobená z materiálov, ktoré nezaťažujú životné prostredie. Spĺňa všetky certifikáty, vrátane hygienického atestu. Neobsahuje skleníkové plyny ani toxické chemikálie, preto je zdravotne nezávadná, dokonca aj pre alergikov.

Na rozdiel od iných izolačných materiálov neláka hlodavce ani hmyz. Pri voľbe kanadskej peny investujete do svojho zdravia, znižujete uhlíkovú stopu a chránite životné prostredie

Inteligentné riešenia “šité” na mieru

Plánujete zatepľovať malý kontajner, veľkú výrobnú halu alebo drevostavbu? Potrebujete zrealizovať izoláciu v špecifických podmienkach? Pre náš tím to nie je prekážkou. Máme skladové zásoby materiálu, ktoré pokryjú malé i veľké projekty. Naši technici a aplikátori si vďaka pravidelným školeniam poradia aj s náročnými situáciami

Cena samozrejme závisí aj od zvolenej hrúbky izolácie, typu použitej peny (mäkká, polotvrdá, tvrdá) a od spôsobu aplikácie, ktorý má vplyv na dĺžku a zložitosť práce.  

Máte viac otázok ohľadom vášho projektu? Neváhajte sa spojiť s našimi technikmi, ktorí pre vás bezplatne vypracujú to najlepšie riešenie za rozumnú cenu. Kontaktné údaje nájdete TU.

Kategória: Nezaradené