FAQ

Cena závisí od konkrétneho produktu použitého na stavbe, od zložitosti izolovaného priestoru a stanovenej hrúbky izolácie. Cenovú ponuku vypracujeme na mieru po osobnej obhliadke stavby.

Zateplenie bežného rodinného domu dokážeme zrealizovať za jeden až dva pracovné dni. Izolácia väčších objektov trvá o niečo dlhšie. Dĺžka zateplenia závisí od veľkosti a zložitosti zákazky. O presnej dĺžke trvania vás bude informovať technik.

Nie, nie je to pravda. Hlodavce môžu do striekanej izolácie prísť, ale neusídlia sa v nej. Štandardné izolačné materiály dobre držia pachovú stopu, čím sú pre zvieratá vhodné na stavbu hniezd. Kanadská pena má schopnosť odvetrania pachu, preto nie je lákavá pre hlodavce.

Sme tím certifikovaných realizátorov pod hlavičkou Kanadská pena. Používame prvotriedne výrobky ICYNENE® od spoločnosti Huntsman Building Solutions. Veľký dôraz kladieme na pravidelné školenia, zdieľanie noviniek, technické vylepšenia a neustále rozširovanie vedomostí.

Máme vybudovaný systém kontroly kvality, pravidelne školených aplikátorov a revízie aplikačných technológií. Klientom poskytujeme funkčné a rokmi overené technické riešenia šité na mieru.

Záruka na prácu pochádza od certifikovaného dílera, ktorý realizoval zateplenie. Ide o správne vrstvenie, vyplnenie medzier či prípadnú spätnú kontrolu termokamerou. Táto záruka je 5 rokov.

Záruka na produkt sa vzťahuje na vlastnosti izolačného materiálu priamo od výrobcu. Ide o tepelno-izolačné vlastnosti funkčné počas celej životnosti, štandardizovanú kvalitu zložiek a tvarovú stálosť peny. Huntsman Building Solutions vyrába produkty podľa receptúry ICYNENE® od roku 1986. Vďaka tomu môžeme garantovať záruku na materiál 25 rokov.

V stavebných denníkoch evidujeme číslo šarže setu, ktorý bol na stavbe aplikovaný. Výrobca odkladá vzorky šarží a v prípade nutnosti sa môžu otestovať.

Kanadská izolácia ICYNENE® je jediná striekaná tepelná izolácia, ktorú je možné aplikovať počas celého roka až do teploty -38°C.

Kanadská pena je 100% nadúvaná vodou. Neobsahuje skleníkové plyny a toxické chemikálie. Ak si zvolíte kanadskú penu, radikálne znížite svoju uhlíkovú stopu.

Striekaná pena ICYNENE® je zdravotne nezávadný materiál. Spĺňa všetky certifikáty vrátane hygienického atestu. Je vhodná aj pre alergikov.

Kanadská pena obsahuje retardéry horenia, vďaka ktorým je samozhášavá. Bez zdroja ohňa požiar nešíri. Pena ICYNENE® patrí do triedy E v rámci klasifikácie triedy reakcie na oheň. S protipožiarnym nástrekom spĺňa požiadavky triedy B alebo C.

Nutnosť parozábrany posudzujeme individuálne v závislosti od skladby strechy a stropu. Kanadská pena ICYNENE® má ako jediná na trhu 100% otvorenú bunkovú štruktúru. Preto sa v nej nezhromažďuje bežná vlhkosť zo strany interiéru (dýchanie, pranie, varenie).

Kanadskú penu ICYNENE® nie je možné aplikovať svojpomocne. Je potrebná špeciálna technika a zariadenia. Obzvlášť dôležité je PUR penu aplikovať odborne. Bez školení a praxe by mohli vzniknúť defekty v izolácii či dokonca poškodenie strechy. Aplikátori v tíme Kanadská pena sú pravidelne školení a testovaní. Aplikáciu vykonajú profesionálne aj v komplikovaných podmienkach.

Od odoslania požiadavky na izoláciu po prvotný kontakt prebehne pár hodín. Rýchlosť obhliadky stavby závisí od dohody s technikom. Reagujeme rýchlo a dokážeme sa vám prispôsobiť. Na stavbe môžeme byť už na druhý deň. Pre urýchlenie celého procesu nám priamo zavolajte.

Kanadská pena je 100% nadúvaná vodou, nie plynmi. Maska a ochranný oblek sú dôležité kvôli pevným mikročasticiam aerosolu, ktoré vznikajú pri aplikácii a držia sa vo vzduchu niekoľko hodín. Po vyzretí peny a vyvetraní priestoru je kanadská pena zdravotne nezávadná.