Prečo je striekaná izolácia vhodné riešenie pre bývanie?

Premýšľate nad výberom tepelnej izolácie? Striekaná izolácia od Huntsman Building Solutions je správna odpoveď. Prečítajte si dôvody, prečo odporúčame kanadskú penu.

Čo je striekaná izolácia?

Striekaná izolácia od popredného výrobcu Huntsman Building Solutions predstavuje moderné zateplenie pomocou polyuretánovej peny. PUR pena je zmes dvoch látok, ktorá pevne priľne k podkladu, stonásobne zväčší objem a už po niekoľkých sekundách nadobudne finálny tvar. Výsledkom je celistvá izolačná vrstva bez spojov a medzier.

Existujú dva typy aplikácie PUR peny. Striekanie „na voľno” – pena sa strieka bez upravovania výsledného „šľahačkového” povrchu na podkladový materiál a aplikácia zatláčaním („do dosky”) využívaná najmä pri nedostatočnom priestore. Prítlakom do dosky bránime pene v raste nad úroveň konštrukcie či trámov. Vďaka zarovnaniu prirodzeného povrchu peny ušetríme 4-5 cm priestoru. 
Dvojzložková zmes sa zahrieva v špeciálnych vyhrievaných hadiciach. Medzitým pripravujeme stavbu na proces izolácie – zakrývame okná, omietky a drevené súčasti krovu. Celý izolačný proces trvá zvyčajne 1-2 dni. Dĺžka zateplenia závisí od veľkosti izolovanej plochy.

Výnimočné vlastnosti ovplyvňujúce kvalitu života

Striekaná izolácia je vhodná na zateplenie domu z viacerých dôvodov:

1. šetrí náklady na vykurovanie a chladenie

Vďaka zatepleniu striekanou penou dokážete ušetriť až do 70% nákladov na vykurovanie v zime a chladenie v lete. Finančnú výhodu kanadskej peny pocítite hneď pri prvom platení účtu za energie po zateplení domu.

2. vytvára zdravé prostredie na bývanie

Striekaná pena funguje ako funkčné športové oblečenie. Vďaka neprievzdušnej bunkovej štruktúre zabráni prúdeniu studeného vzduchu smerom dnu. Otvorená bunková štruktúra súčasne umožní únik vlhkosti z interiéru smerom von. Zabraňuje tak tvorbe plesní nebezpečných pre zdravie človeka. 

3. eliminuje tepelné úniky

Kanadská pena sa dokáže perfektne prispôsobiť. Ľahko vyplní všetky škáry, dutiny a medzery, čím eliminuje vznik tepelných mostov a s tým spojené tepelné úniky. Vytvorí neprievzdušnú a paropriepustnú vrstvu. V porovnaní so štandardnými materiálmi nie je ovplyvňovaná prúdením studeného či horúceho vzduchu a tým zabezpečí účinnú tepelnú izoláciu. 

4. ekologický produkt

Kanadská pena sa pýši množstvom prestížnych ocenení za kvalitu výrobkov a ekologický prínos. Pena neobsahuje skleníkové plyny ani toxické chemikálie. Ak použijete kanadskú penu, radikálne znížite uhlíkovú stopu a prispejete k zníženiu emisií CO2 o tisíce ton ročne.

5. zlepšuje celkovú kvalitu života

Zateplenie striekanou penou vytvára kvalitné prostredie na bývanie. V zime udržiava teplo a v lete „príjemne chladí”. V interiéri môžete očakávať konštantnú teplotu počas celého roka. Kanadská pena má zvukotesné vlastnosti. Znížená úroveň hluku z ulice vás nebude rušiť.

striekaná izolácia

Používame jednotku v oblasti PUR pien 

V tíme Kanadská pena používame výhradne mäkkú striekanú izoláciu H2Foam Lite a H2Foam Lite Plus od značky Icynene a tvrdú penu Heatlok EZ od výrobcu Huntsman.

Mäkké peny H2Foam Lite s otvorenou bunkovou štruktúrou sa využívajú na zateplenie strechy, stropu, fasády, podláh a kontajnerov. Mäkká pena je 100% nadúvaná vodou (nie plynom). Môžeme ju aplikovať celoročne (pri teplotách od -38°C po +50°C). 

Tvrdú penu Heatlok EZ odporúčame použiť na zateplenie plechových hál a objektov, základov, bazénov, dodávok či nádrží. Vďaka uzatvorenej bunkovej štruktúre je vhodná na izoláciu obytných, komerčných a poľnohospodárskych budov.

Kanadská pena vďaka nízkej objemovej hmotnosti nezaťažuje konštrukcie. Patrí do triedy E v rámci klasifikácie triedy reakcie na oheň. V prípade požiaru nešíri plameň. S protipožiarnym nástrekom spĺňa požiadavky triedy B alebo C.
Plánujete zateplenie nehnuteľnosti alebo sa potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať na telefónnom čísle +421 850 850 808 alebo prostredníctvom Facebooku. Radi odpovieme na vaše otázky.

Kategória: Dobre vedieť