Príbeh Huntsman Building Solutions – líder na trhu

Čo stojí za príbehom značky Huntsman Building Solution? A ako s tým súvisí náš tím Kanadská pena? Dozviete sa v článku.

Nová značka so 150-ročnými skúsenosťami

Každá značka má svoju históriu. Príbeh pomerne novej spoločnosti Huntsman Building Solutions (HBS) spája až 150 rokov kombinovaného dedičstva troch skúsených výrobcov striekanej izolácie – ICYNENE®, Lapolla a Demilec. Poďme pekne od začiatku. 

V kanadskom Ontáriu sa v roku 1986 zrodila značka ICYNENE® ako prvotriedny výrobca striekaných polyuretánových pien. Značka vyniká najmä vo výrobe vodou nadúvaných mäkkých pien z rodiny H2Foam Lite. Výrobky ICYNENE® sa vyznačujú odolnosťou, trvácnosťou a vysokou kvalitou. Niet sa čomu čudovať – vyvíjajú sa v Kanade, kde sú vystavené extrémnym klimatickým zmenám.

Presuňme sa teraz do 5. októbra v roku 2017, kedy ICYNENE® a značka Lapolla so sídlom v americkom Houstone oznámili verejnosti svoju fúziu. Vznikla tak zbrusu nová spoločnosť ICYNENE® – LAPOLLA.

Lapolla bola dovtedy globálnym výrobcom a dodávateľom rozpínavých PUR pien. Vynikala najmä vo výrobe plynom nadúvaných tvrdých pien. Texaský Houston bol domovom viacerých laboratórií, technických služieb a tovární na výrobu striekanej peny a iných stavebných prvkov.

Lapolla a ICYNENE® vytvorili jedného výrobcu inovatívnej striekanej peny v Severnej Amerike a na celom svete. Spoločne disponovali väčšími zdrojmi a mohli sa sústrediť na udržateľný a dlhodobý rast.

Na scénu nastupuje Huntsman a Demilec

Čo to má všetko spoločné so značkou HBS? Najprv je potrebné si predstaviť spoločnosť Huntsman Corporation. Ide o svetového výrobcu a obchodníka stavebnej chémie. V roku 2018 spojil sily s americkým výrobcom PUR izolácií Demilec.

Neskôr vo februári 2020 prebehlo zlúčenie spoločnosti Huntsman a značky ICYNENE® – LAPOLLA.

A napokon sa dostávame k novej značke Huntsman Building Solutions. Vznikla v máji 2020 ako platforma v rámci divízie polyuretánových pien v spoločnosti Huntsman. Ide teda o kombináciu značiek Huntsman, ICYNENE® – LAPOLLA a Demilec.

Kvalitná striekaná izolácia na prvom mieste

Huntsman Building Solutions využíva ekologický prístup k návrhu produktov s využitím udržateľných a inovatívnych technológií. Cieľom je poskytovať izolačné výrobky pre zdravý a pohodlný domov. Dosiahnuť sa to dá iba v spolupráci so staviteľmi po celom svete a neustálym vzdelávaním sa v odbore. Zákazník je vždy v centre pozornosti. Tento cieľ odzrkadľujú tri základné hodnoty značky.

Ekológia

– na výrobu peny s uzatvorenou štruktúrou sa používajú recyklované PET fľaše

– energetické úspory pre zákazníkov

– zníženie uhlíkovej stopy domácností

– neustále zlepšovanie sa v oblasti energetickej nezávislosti

Vedúce postavenie v oblasti vedomostí

– spolupráca s architektmi s cieľom zlepšenia efektivity budov

– edukácia staviteľov

– rozvoj nových aplikácií

– expandovanie s penou globálne

Prax staviteľov

– HBS Univerzita – vzdelávanie staviteľov

– asistovanie staviteľom s cieľom zvýšiť efektivitu aplikácie peny

– bezpečnosť je vždy na prvom mieste

Pár slov na záver…

Spoločnosť Huntsman Building Solutions v súčasnosti poskytuje bezkonkurenčné energeticky úsporné PUR striekané izolácie s otvorenou a uzatvorenou bunkovou štruktúrou pre súkromných a rezidenčných majiteľov a majiteľov komerčných nehnuteľností. Je najväčším výrobcom striekanej peny na svete.

Značka Kanadská pena je tím certifikovaných realizátorov. Sme radi, že môžeme používať výrobky z portfólia HBS a ICYNENE®. Ponúkame kvalitné zateplenie na mieru s podporou globálneho lídra HBS.

Chcete sa poradiť? Neváhajte nás kontaktovať na telefónnom čísle +421 850 850 808. Radi odpovieme na vaše otázky.

Kategória: Dobre vedieť