Je striekaná izolácia od HBS ekologická?

Ochrana životného prostredia je dnes kľúčovou témou aj pri stavbe domu. Často sa stretávame s otázkami, či je striekaná izolácia ekologická a zdravotne nezávadná. V článku nájdete odpovede.

Nie je pena ako pena

Striekaná PUR pena vzniká zmiešaním dvoch látok v pomere 1:1 – izokyanát – živicové spojivá (zložka A) a polyol – penová zložka (zložka B). Striekaná pena od výrobcu Huntsman Building Solutions neobsahuje skleníkové plyny ani toxické látky. Mäkké peny z rodiny HBS sú 100% nadúvané vodou.

Niektoré konkurenčné tvrdé peny obsahujú škodlivé nadúvadlo s hydro-fluoro uhľovodíkmi (HFC), ktoré negatívne vplýva na ozónovú vrstvu a zdravie človeka. Vývoj nových materiálov umožňuje využívať ekologicky šetrné nadúvadlo hydrofluórolefín (HFO). Peny s uzavretou bunkovou štruktúrou od výrobcu HBS obsahujú moderné činidlo HFO s ultra nízkym potenciálom globálneho otepľovania (GWP).

Kanadská pena má navyše certifikáciu v kategórii A+ na prchavé organické látky (VOC). Neuvoľňuje do ovzdušia chemikálie, toxíny, freóny, formaldehydy atď. VOC sa podieľajú na tvorbe fotochemického smogu, ktorého najškodlivejšou zložkou je prízemný ozón.

Spoločnosti HBS záleží na udržateľnosti

Výrobca Huntsman Building Solutions mení PET plast na energeticky účinnú izoláciu vo forme striekanej peny. Zo skládok odoberá tony plastového odpadu a používa na výrobu produktov. Výsledkom je menej odpadu a čistejšia planéta

Na výrobu peny s uzavretými bunkami sa ročne použije viac ako 250 miliónov recyklovaných plastových PET fliaš. Viac ako 8000 plastových PET fliaš sa opakovane použije pri aplikácii tvrdej peny od HBS v bežnom dome.

Výrobky od Huntsman Building Solutions získali uznanie prestížnych orgánov:

  • certifikácie BBA®
  • certifikácie KIWA®
  • certifikácie M1®
  • označenie CE
  • CSTB®

Striekaná izolácia a uhlíková stopa

Medzi benefity striekanej izolácie patrí aj radikálne zníženie uhlíkovej stopy v domácnosti. Izolačné materiály z dielne Huntsman Building Solutions výrazne znižujú závislosť na vykurovacích a chladiacich zariadeniach vďaka vynikajúcim tepelno-izolačným vlastnostiam. Výsledkom je menšia závislosť od spotreby energie každý mesiac a znižovanie emisií CO2 ročne.

Čo dodať na záver?

V tíme Kanadská pena nám záleží na planéte a zdraví človeka. Preto používame PUR penu od firmy Huntsman Building Solutions. Striekaná izolácia od HBS je zdravotne nezávadná a priateľská k životnému prostrediu. Šetrí prírodu aj peňaženku.
 
Investujte do kvalitnej izolácie a môžete dosiahnuť vynikajúce hodnotenie energetickej triedy A+. Kontaktujte nás na čísle +421 850 850 808 alebo prostredníctvom kontaktného formuláru. Pre viac informácií sledujte naše sociálne siete Facebook a Instagram.

Kategória: Dobre vedieť