Pozrite, čo píšu iní o kanadskej pene od Huntsman Building Solutions

Kanadská pena od spoločnosti Huntsman Building Solutions patrí k jednotke na trhu. Prekonáva tradičné izolačné peny, pretože zabezpečuje súvislú vzduchovú bariéru. Aplikovať ju môžu iba vyškolení odborníci, ktorí vám na mieru zvolia aj správny druh a hrúbku izolačného materiálu. Ako môžete ušetriť s kanadskou penou pri zateplení domu a aké ďalšie výhody sa s ňou spájajú? V článku nájdete odpovede.

Striekaná pena od HBS je neprievzdušná

Vlastnosti kanadskej peny pre web Tojesenzace podrobne vysvetľuje country manažér HBS pre Česko a Slovensko, Lukáš Kmenta:

„Je to striekaná pena, ktorá vyplní každý priestor, takže obvodové múry či strecha sú dokonale utesnené a nevznikajú tepelné mosty. Jej nespornou výhodou je i to, že časom nemení tvar, čiže nedochádza k jej sadnutiu ani posunu a vzniku medzier tak, ako sa to deje s inými izolačnými materiálmi. Táto pena dokáže takpovediac dýchať, takže v izolovanom priestore nekondenzujú pary a netvoria sa plesne.”  Viac o špecifikách správnej izolácie strechy a podkrovia sa dozviete tu.

Kanadská pena vám ušetrí náklady

Kanadská pena od Huntsman Building Solutions prispieva k úspore nákladov až do výšky 56 %. Výberom kanadskej peny v kombinácii s odbornou aplikáciou získate izoláciu so životnosťou 50 rokov. Garantujeme vám 25-ročnú záruku na materiál.

Lukáš Kmenta pre časopis Dom a Byt v rubrike Stavba prezradil, že je z ekologického hľadiska vhodnejšie vyberať peny nadúvané vodou. Predstavujú energetické riešenie pre 21. storočie, pretože znižujú náklady na energiu. Predpokladá sa, že v roku 2023 bude striekaná pena top izolačným materiálom nielen pri výstavbe rodinných domov, ale aj pri developerských projektoch. V prípade, že neviete ako byť energeticky šetrnejší, v magazíne o bývaní a stavebníctve nájdete niekoľko tipov.

Záleží nám na vašom zdraví a ekológii

Na rozdiel od konkurenčných firiem, kanadská pena neobsahuje skleníkové plyny ani toxické látky. Tvrdé peny majú často negatívny dopad na zdravie človeka a na ozónovú vrstvu, pretože sú nadúvané škodlivými hydro – fluoro uhľovodíkmi (HFC). Striekaná pena od HBS obdržala certifikáciu A+ na prchavé organické látky, čo znamená, že sa do ovzdušia neuvoľňujú škodlivé chemikálie. Niekoľko odborných názorov o striekanej pene spomenul Lukáš Kmenta v rozhovore pre fachmani.cz:

„Rád by som upozornil i na ochranu pred radiáciou, ktorú dobrá izolácia zaistí. Zvlášť dôležitá je v Čechách a na Slovensku ochrana proti radónu, pretože na týchto územiach má silnú koncentráciu. Pokiaľ má izolácia domu chrániť zdravie jeho obyvateľov, mala by ich chrániť aj pred žiarením.”

Druhú šancu na život získavajú aj použité PET fľaše. Lukáš Kmenta z HBS sa podelil o niekoľko zaujímavých čísel. Na výrobu našej kanadskej peny s uzavretými bunkami sa ročne použije 250 miliónov recyklovaných PET fliaš. Na izoláciu rodinného domu je z tohto množstva použitých približne 8000 plastových fliaš. Huntsman Building Solutions ich druhotným využitím prispieva k eliminovaniu objemu odpadu.

Tímu Kanadskej peny záleží na zdraví ľudí a našej planéty. Kanadská pena od firmy Huntsman Building Solutions predstavuje revolúciu v zatepľovaní a tú najlepšiu investíciu do vašej budúcnosti. 

Investujte do kvalitnej izolácie a môžete dosiahnuť vynikajúce hodnotenie energetickej triedy A+. Kontaktujte nás na čísle +421 850 850 808 alebo prostredníctvom kontaktného formuláru. Pre viac informácií sledujte naše sociálne siete Facebook a Instagram.

Kategória: Nezaradené