Ako prebiehalo zateplenie podlahy v podkroví staršieho domu? Prinášame vyhodnotenie súťaže

Chceli sme spraviť niekomu radosť, a tak sme na Facebooku zorganizovali súťaž o zateplenie striekanou penou v hodnote 3600 eur. Ako prebehlo zateplenie podlahy v staršom rodinnom dome sa dozviete v článku.

Mäkká striekaná pena bola jasnou voľbou

V novembri minulého roku sme pre našich fanúšikov pripravili súťaž o zateplenie kanadskou penou v hodnote 3600 eur. Do súťaže na Facebooku sa zapojilo viac ako 2000 ľudí. Výhra nakoniec putovala do obce Tužina v okrese Prievidza.

Šťastná rodinka mala záujem o zateplenie podlahy v podkroví staršieho rodinného domu postaveného z nepálenej tehly. O realizáciu výhernej zákazky sa postarala firma Peter Franko, s.r.o. z Prievidze.

Nedávno sme boli zatepľovať výherný dom. Aplikovali sme mäkkú striekanú penu H2Foam Lite V6 od spoločnosti Huntsman Building Solutions v hrúbke 200 mm s výmerou 90 m2. Mäkká striekaná pena s otvorenou bunkovou štruktúrou vytvára súvislú izolačnú vrstvu bez tepelných mostov a s tým spojených tepelných únikov. Zabezpečuje tepelnú pohodu a chráni pred hlukom. Priestory sú po zateplení tichšie. Preto je na zateplenie podlahy ideálna.

Podkrovie pred aplikáciou

Zateplenie podlahy prebehlo za 7 hodín

Realizácia výhernej zákazky prebehla rýchlo a jednoducho aj vďaka našej pripravenosti. Priestory sme vopred starostlivo premerali. Doniesli sme si so sebou dosky na zhotovenie dreveného roštu pre pochôdznu časť podlahy. Celá aplikácia trvala približne 7 hodín. Ráno o 8:00 sme prišli na stavbu a poobede o 15:00 sme boli hotoví.

Prinášame konkrétny postup: 

1. najprv sme povysávali a upratali celé podkrovie. Keďže pôvodná podlaha bola nespevnená, na povrch sme aplikovali penetračný náter na spevnenie povrchu

2. aplikácia striekanej peny prebehla kombináciou dvoch spôsobov – na voľno a zatláčaním do dosky. Klient chcel časť podlahy využiť ako pochôdznu, takže v jednom úseku s rozmermi cca 5×3 metre medzi trámami sme pripravili 20 centimetrov vysoký drevený rošt. Do roštu sme striekali izoláciu spôsobom zatláčaním do dosky. Zvyšok nevyužitého priestoru podlahy sme striekali spôsobom na voľno – priamo na podkladový materiál

3. zateplenie podlahy prebehlo bez zbytočného odpadu a neporiadku. Priestory dole sú vďala kvalitnej izolácii tichšie a majú komfortnejšiu teplotu. Majitelia domu budú môcť podkrovie v budúcnosti využívať ako odkladací alebo obytný priestor

Podkrovie po aplikácii

Kanadská pena splnila sen o zateplení

Výherkyni sme položili niekoľko otázok ohľadom zateplenie domu. Prečítajte si krátky rozhovor.

Aké boli vaše očakávania? Čo ste si mysleli, ako bude zateplenie prebiehať, ako dlho, aké zložité to bude?

Čakala som, že to bude časovo náročnejšie, ale aplikátori boli šikovní. Celý proces prebehol dosť rýchlo. Tím Kanadská pena prišiel na stavbu o ôsmej ráno a o tretej poobede bolo všetko hotové.

Ako ste spokojná s prístupom aplikátorov od prvého kontaktu po dokončenie zákazky?

Firma Kanadská pena ma po skončení súťaže ihneď kontaktovala. Riešili so mnou celý proces do najmenších detailov, takže som maximálne spokojná. Nikdy predtým som sa so striekanou izoláciou nestretla. Nebanujem, že som sa prihlásila do súťaže.

Prečo odporúčate tím Kanadská pena?

Je to super. Najviac ma zaujal profesionálny prístup, ochota všetko vysvetliť, poradiť a pomôcť. Bolo vidieť, že majú dlhé roky skúseností a nie sú to nejakí začiatočníci. Ich práca je naozaj precízna. Dali mi skorý termín a časovo sa vedeli prispôsobiť.

Ako prebiehal celý proces komunikácie od začiatku? (zameranie, prípravy pre izoláciou, izolovanie, kontrola)

Pred samotnou realizáciou prišli ľudia z Kanadskej peny na obhliadku a premerali si priestory. V deň aplikácie boli na 100% pripravení. Samotné izolovanie prebehlo rýchlo. Po zateplení striekanou penou nebolo potrebné nič dodatočne upratovať a čistiť. Všetko prebehlo v poriadku a boli sme veľmi spokojní.

Výhercom prajeme veľa pohodových chvíľ vo vynovenom bývaní 🙂

Plánujete zateplenie domu? V tíme Kanadská pena vám radi poradíme s výberom vhodnej izolácie. Kontaktujte nás na čísle +421 850 850 808 alebo prostredníctvom kontaktného formuláru. Pre viac informácií sledujte náš Facebook, Instagram alebo Youtube.

Kategória: Nezaradené