Zatepľovanie v zime? S Kanadskou penou je to možné

Zimná sezóna je v plnom prúde a s ňou prichádza aj utlmenie exteriérových stavebných aktivít. Takto nastaveného štandardu sa však nemusíte držať. Procesy pri stavbe alebo rekonštrukcii si môžete nastaviť tak, aby bola vaša stavba pripravená na zatepľovanie v zime.

Stavebné práce v zime

Stavba rodinného domu je dlhodobý proces. Niektoré práce budete musieť realizovať aj v zimnom období. Možno ste si naplánovali procesy tak, aby ste sa v zime mohli venovať len interiérovým prácam, napríklad murovaniu priečok, nanášaniu omietok a podobne. Nie je to však potrebné. V dnešnej dobe moderných stavebných materiálov a technológií sa aj v tomto smere otvárajú nové možnosti. 

Klasické stavebné materiály nie sú vhodné na použitie pri teplote nižšej ako 5 °C. Dôvodom je, že tradičné materiály majú pri nízkych teplotách spomalené chemické reakcie. Príkladom je napríklad cementová malta, ktorá nie je vhodná na murovanie pri teplotách nižších ako 5 °C. Avšak, aj pri teplotách od 0 do 5 °C môžete použiť zimné malty alebo murovaciu penu bez obsahu vody.

Podobne môžete realizovať aj zatepľovanie v zime. Umožňujú to vlastnosti moderných typov striekanej izolácie.

Zateplenie domu striekanou penou

Striekaná izolácia umožňuje zateplenie domu v priebehu celého roka. Stačí mať len dokončenú hrubú stavbu a namontované okná. Našu striekanú penu je možné aplikovať aj v mínusových teplotách. Štandardné peny majú aplikačnú teplotu okolo 5-10 °C. Pred štandardným izolovaním je vhodné mať hotové mokré procesy (betóny, potery, omietky). Vďaka 100 % difúzne otvorenej štruktúre penu H2Foam Lite môžete aplikovať pred mokrými procesmi. Vždy si však nechajte skladbu posúdiť technikom.

Podobne komfortné je aj prípadné zateplenie staršej stavby. So zateplením nemusíte čakať do jari. Po zateplení strechy alebo stropu budete cítiť tepelnú zmenu hneď na druhý deň. Práve strecha a strop patria totiž k najčastejším zdrojom úniku tepla. Časť domu sa dá zatepliť už v priebehu niekoľkých hodín.

Na nákladoch za vykurovanie môžete teda ušetriť už počas prebiehajúcej zimnej sezóny. Navyše, aktuálne môžete využiť dotácie na zateplenie, ktoré sa vzťahujú aj na zateplenie striekanou penou.

Je potrebné vymrznutie stavby?

Názory na vymrznutie stavby sú rôzne. Niektorí odborníci odporúčajú stavbu nechať vymrznúť, aby sa zbavila prebytočnej vody. Betón vyzreje a následne nedochádza k nežiaducemu praskaniu stien. 

Druhá skupina sa prikláňa k názoru, že vďaka technologickému pokroku dnes už vymrznutie stavby nie je nevyhnutné. Ak ste pri stavbe využili murovanie na tenkú škáru alebo stavebnú penu, mokré procesy sa obmedzili na minimum. Aby sa stavba zbavila vlhkosti, dostatočne vetrajte.

Zateplenie v zime. Aplikácia striekanej izolácie.

Zatepľovanie v zime s Kanadskou penou

V tíme Kanadská pena vám zabezpečíme izoláciu striekanou penou od spoločnosti Huntsman Building Solutions. Ide o moderné riešenie, ktoré je vhodné na zateplenie fasády, strechy, stropu i základov. Výhodou kanadskej peny je, že umožňuje aj zatepľovanie v zime pri teplotách až do -15 °C.

Na zatepľovanie v zime používame:

– mäkké peny H2Foam Lite s otvorenou bunkovou štruktúrou s možnosťou aplikácie do -15 °C a H2Foam Lite Plus do -5 °C,

– tvrdé peny z rodiny Heatlok (Heatlok EZ alebo Heatlok HF PRO) do -5 °C.

Zatepľovať penou v nízkych teplotách dokážeme vďaka skutočnosti, že naše mäkké peny sú 100-percentne nadúvané vodou a tvrdé nadúvadlom HFO. Nie sú teda nadúvané plynom, ktorý spôsobuje pri styku s chladným podkladom zlú expanziu materiálov.

Zatepľovanie v zime. Striekaná izolácia okolo strešných okien.

Bežný rodinný dom vám vieme zatepliť už za jeden deň. Lukáš Kmenta, country manažér Huntsman Building Solutions pre Českú republiku a Slovensko, v tejto súvislosti pre BAportal uviedol: „Izolovať nehnuteľnosť striekanou penou možno vďaka jej vlastnostiam celoročne bez ohľadu na počasie alebo ročné obdobie. Bežný rodinný dom sa dá zaizolovať za niekoľko hodín. Ráno sa začne a do večera môžete žiť v úplne novom prostredí.”

Kanadská pena vytvorí vo vašom dome zdravé prostredie bez plesní a vlhkosti a navyše ušetrí aj vašu peňaženku. Chcete ušetriť na nákladoch ešte v tejto zimnej sezóne? Kontaktujte nás na čísle +421 850 850 808 alebo prostredníctvom kontaktného formulára. Pre viac informácií sledujte náš Facebook, Instagram alebo Youtube.

Kategória: Nezaradené