Hluk vie znepríjemniť bývanie. Riešením je striekaná zvuková izolácia

Hluční susedia, okoloidúce autá, dupot po schodoch – nadmerný hluk dokáže poriadne znepríjemniť život. Riešenie spočíva v kvalitnom zateplení. Striekaná pena je výborná zvuková izolácia. Má vynikajúce zvukovo-izolačné vlastnosti a vytvorí komfortné prostredie pre celú rodinu.

Prečo je zvuková izolácia dôležitá?

Hlukové znečistenie významne pôsobí na zdravie človeka. Ovplyvňuje kvalitu spánku, prispieva k zhoršeniu sluchu a znižuje produktivitu. Obzvlášť zraniteľní sú ľudia pracujúci v hlučnom prostredí a žijúci v blízkosti rušných ciest. Hluk sa dá eliminovať kvalitnou zvukovou izoláciou obvodového plášťa budovy a vnútorných konštrukcií.

Protihlukové izolácie pohlcujú zvuk a vytvárajú tiché bývanie bez hluku. Striekaná izolácia od výrobcu Huntsman Building Solutions predstavuje špičkové stavebné riešenie. Rozpínavosť peny umožňuje vyplnenie všetkých miest v konštrukcii. Perfektne utesní aj najmenšie škáry a tým zabezpečí tiché a pohodlné prostredie pre celú rodinu. Minimalizuje prienik prachu, alergénov a vonkajšieho hluku do interiéru. Dôležité je správne technické prevedenie, vyplnenie dutín a zamedzenie „bubnového efektu”.

Striekaná pena spĺňa požadované normy

Pravdou je, že klasická minerálna vata je lepší zvukový izolant. Kanadská pena však tiež spĺňa všetky požadované normy. Ukázali to merania v prísnych laboratórnych podmienkach. Každý akustický izolant má nastavené normy podľa rozsahu frekvencií. Testované boli celé strešné skladby.

Dôležitý parameter je vážená nepriezvučnosť RW. Ide o jednočíselné hodnotenie zníženia prenosu zvuku cez deliacu konštrukciu alebo iný stavebný prvok. Hodnota RW kanadskej peny pre celú skladbu dvojplášťovej strechy s DHV (doplnkovou hydroizolačnou vrstvou – difúznou fóliou) je 43 dB útlm.

Striekaná izolácia od HBS má síce o niečo horšie zvukové vlastnosti ako tvrdená vata. Vyniká však v mnohých iných oblastiach ako tepelnoizolačné vlastnosti, bezšpárovosť, neprievzdušnosť, paropriepustnosť či životnosť.

Ktorá pena je najvhodnejšia?

V tíme Kanadská pena odporúčame mäkkú striekanú penu H2Foam Lite s otvorenou bunkovou štruktúrou a dobrými zvukotesnými vlastnosťami. Je ideálna na zateplenie stropu, strechy, fasády a podlahy. Poskytuje násobne väčší zvukový útlm ako tvrdá pena.

Mäkká pena výborne pohlcuje aj bežné zvuky ako rozprávanie, zvuk krokov či štekot psa. Tvrdá pena s uzavretou bunkovou štruktúrou tlmí len hladinu hlbokých tónov (takmer nepohlcuje zvuk). Zateplenie domu penou H2Foam Lite ocenia najmä majitelia podkrovných izieb, ktorí preferujú pokoj.

Zvuková izolácia od HBS a jej výhody:
– chráni pred vonkajším hlukom

– zvyšuje komfort a pocit súkromia

– obmedzuje prenos zvuku a vibrácií prechádzajúcich stavebnou konštrukciou

– ideálne riešenie pre novostavby aj rekonštrukcie

V tíme Kanadská pena vám radi poradíme s výberom izolácie. Kontaktujte nás na čísle +421 850 850 808 alebo prostredníctvom kontaktného formuláru. Pre viac informácií sledujte náš Facebook, Instagram alebo Youtube.

Kategória: Nezaradené